Lodówki transportowe — na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

Lodówka transportowa może być wykorzystywana na różne sposoby. Służy przede wszystkim do bezpiecznego przewożenia leków, żywności czy napojów w optymalnej temperaturze.

Może być używana przez osoby prywatne, ale także medyków, farmaceutów czy laborantów. Jak wybrać urządzenie dopasowane do własnych potrzeb? Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki transportowej?

Lodówka na leki przenośne czy służąca do transportowania innych rzeczy powinna być przede wszystkim dostosowana do tego, w jaki sposób będzie wykorzystywana. Zakres temperatury, optymalnej dla poszczególnych substancji, jest zróżnicowany. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który ma znaczenie dla kupującego.

Dokonując zakupu, należy zwrócić również uwagę na:

  • sposób działania lodówki transportowej;
  • pojemność urządzenia chłodniczego;
  • jakość wykonania sprzętu.

Dopasowanie konkretnych parametrów do własnych preferencji sprawi, że lodówka medyczna/transportowa spełni swoją funkcję. Będzie służyła w wybranej branży i umożliwi bezpieczne przewożenie czy tymczasowe magazynowanie leków, kosmetyków oraz innych substancji.

Poniżej znajdziesz specyfikę każdego z czynników, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia dla siebie.

Sposób działania

Lodówki transportowe różnią się od siebie ze względu na sposób działania i zastosowaną w nich technologię. Przekładają się one bezpośrednio na komfort użytkowania, trwałość oraz wydajność sprzętu.

W związku z tym warto zwrócić uwagę na takie aspekty działania urządzenia, jak:

  • sposób zasilania;
  • przeznaczenie;
  • wymiary;
  • funkcje — niektóre urządzenia umożliwiają chłodzenie, mrożenie i podgrzewanie;
  • poziom szumu generowanego podczas pracy;
  • zastosowaną technologię chłodzenia;
  • sposób sterowania lodówką transportową.

Dopasowanie powyższych parametrów do własnych preferencji sprawi, że obsługa urządzenia będzie miała intuicyjny charakter, a korzystanie z lodówki będzie możliwe w każdych warunkach, na których Ci zależy.

lodówka transportowa na leki

Temperatura chłodzenia

Lodówka medyczna transportowa powinna mieć szeroki zakres temperatury działania. Dzięki temu będzie możliwe przewożenie w niej elementów wymagających zróżnicowanych warunków do bezpiecznego przechowywania.

Jaki zakres temperatury chłodzenia będzie optymalny? To zależy od przeznaczenia urządzenia. Lodówka transportowa do szczepionek powinna pracować w innych temperaturach niż ta przewożąca insulinę.

Najlepiej stawiać jednak na sprzęt działający w temperaturze w przedziale od nawet -35°C do ponad 60°C. Dzięki temu urządzenie zawsze będzie odpowiednio wydajne, a Ty będziesz mógł dostosować parametry techniczne jego pracy do własnych potrzeb.

Pojemność

Lodówka medyczna transportowa może mieć pojemność od kilku do nawet kilkudziesięciu litrów. Mniejsze urządzenia są przeznaczone do użytku prywatnego lub dla osób prowadzących działalność przedsiębiorczą na małą skalę.

Większe urządzenia są tworzone głównie dla laborantów, farmaceutów czy np. przedstawicieli handlowych. Dla komfortu warto wybrać nieco większe urządzenie niż to, którego się pierwotnie potrzebuje. Dzięki temu zyskasz zapas umożliwiający np. rozwój biznesu czy zwiększenie wydajności podejmowanych działań.

Wykonanie lodówki

Lodówka na leki przenośna jest wykorzystywana w transporcie. W związku z tym powinna być wykonana z materiałów odpornych na trudne warunki i uszkodzenia mechaniczne. Wysoka jakość sprzętu przełoży się na komfort użytkowania oraz jego trwałość.

Wybór dobrej lodówki transportowej to gwarancja komfortu podczas użytkowania sprzętu, a także dostosowania urządzenia do własnych potrzeb. Dzięki powyższym czynnikom zakupy będą znacznie łatwiejsze, a ryzyko podjęcia błędnej decyzji zostanie zredukowane do minimum.

Facebook
Twitter
Email
Print

ul. Dobra 9
05-092 Łomianki
Polska

+48 22 631 631 0
tbj@frost.com.pl