5 lodówek medycznych, które sprawdzą się w laboratorium

Lodówki medyczne to sprzęt, którego nie może zabraknąć w laboratorium. Umożliwiają one bezpieczne przechowywanie leków, szczepionek, chemikaliów, roztworów, próbek biologicznych itp. Urządzenia te łączą w sobie dużą funkcjonalność, wysoką wydajność i inteligentne systemy sterowania.

Podstawowym zadaniem lodówki laboratoryjnej jest utrzymanie optymalnej wewnętrznej temperatury przechowywania w celu ochrony produktów wrażliwych na temperaturę. Sprzęt produkowany jest w różnych wymiarach i pojemnościach, z jedną lub większą liczbą półek czy przegródek.

Sprawdź nasze top 5 lodówek medycznych, które z powodzeniem sprawdzą się w każdym laboratorium.

Lodówka z zamrażarką – chłodziarko-zamrażarka Bolarus SLC / SLM 700

W tej kategorii produktem, na który warto zwrócić uwagę, jest chłodziarko-zamrażarka marki Bolarus SLC / SLM 700.

Chłodziarka laboratoryjna od Bolarus to urządzenie zapewniające funkcjonalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, jeśli chodzi o przechowywany materiał.

Urządzenie zostało wyposażone w 2 komory i 4 półki  powlekane z drutu. Jedna komora przeznaczona jest do chłodzenia i można tutaj regulować temperaturę w zakresie od +2 do +10. Z kolei druga komora służy wyłącznie do mrożenia i posiada zakres temperatur od -18 do +30, co daje szerokie możliwości jej wykorzystania.

Poza tym lodówka laboratoryjna typu SLC / SLM posiada wielofunkcyjne alarmy:

 • otwartych drzwi,
 • dźwiękowy i wizualny przekroczenia wysokiej i niskiej temperatury,
 • uszkodzonego czujnika temperatury,
 • zabrudzonego skraplacza.

Dzięki nim bezpieczeństwo przechowywanego materiału jest na wysokim poziomie, a prace mogą przebiegać sprawnie – bez obaw zniszczenia niezbędnych próbek biologicznych, roztworów, chemikaliów itp.

Dodatkowo system przeciwzamrożeniowy i automatyczne odszranianie sprawiają, że chłodziarka jest wygodna w użytkowaniu.

W chłodziarce został również zastosowany ekologiczny czynnik chłodniczy. Dzięki temu urządzenie Bolarus – w porównaniu z tradycyjnymi chłodziarkami – w mniejszym stopniu wpływa na zubożenie warstwy ozonowej. Ale to niejedyna zaleta takiego rozwiązania. Warto jeszcze podkreślić, że ekologiczny czynnik chłodniczy przekłada się na niższe rachunki za energię.

Chłodziarko-zamrażarka Bolarus SLC / SLM 700

Lodówka z przeszklonymi drzwiami – Liebherr LKv 3913 MediLine

Kolejną naszą propozycją jest chłodziarka laboratoryjna o pojemności 386 l, uznanego na świecie niemieckiego producenta Liebherr, który dzięki najwyższej klasy elementom układu chłodzenia tworzy nowoczesne urządzenia generujące niskie koszty eksploatacji.

Lodówka laboratoryjna Liebherr została wykonana ze stali, co przekłada się na jej trwałość i odporność na uszkodzenia. Z kolei drzwi zostały wykonane ze szkła izolacyjnego. We wnętrzu znajdziemy 5 regulowanych półek oraz oświetlenie LED. Urządzenie zapewnia zakres temperatury od +3 do +16.

Sprzęt idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa temperaturowego. Funkcje i wszechstronne wyposażenie zapewniają optymalne warunki przechowywania substancji wrażliwych. Poza tym chłodziarka posiada:

 • wydajne akumulatory, które szybko schładzają włożone produkty i utrzymują stałą temperaturę we wnętrzu urządzenia,
 • precyzyjne elektroniczne systemy sterowania, dzięki którym możliwe jest ustawienie temperatury z niezwykłą precyzją.

Dodatkowo przeszklone drzwi i oświetlenie LED wewnątrz lodówki ułatwiają szybką lokalizację niezbędnych produktów. To rozwiązanie podnosi komfort i efektywność pracy.

Dla zwiększenia wydajności pracy lodówka laboratoryjna Liebherr posiada:

 • optyczny i dźwiękowy alarm temperatury i otwartych drzwi,
 • dynamiczny układ chłodzenia,
 • automatyczne odszranianie.
Chłodziarka laboratoryjna Liebherr LKv 3913 MediLine

Podwójna lodówka laboratoryjna o dużej pojemności – chłodziarka laboratoryjna PHCbi MPR-1014-PE

Interesują Cię lodówki laboratoryjne o dużej pojemności? Sprawdź naszą propozycję od japońskiej marki PHCBI.

Chłodziarka laboratoryjna PHCBi MPR-1014-PE to urządzenie o bardzo dużej pojemności, a jednocześnie stabilne i niezawodne. Zapewnia wręcz idealne warunki (jednorodna temperatura) do przechowywania materiałów do badań klinicznych czy produktów biologicznych wrażliwych na temperaturę.

Przesuwne drzwi i regulowane półki zapewniają łatwy dostęp do niezbędnych produktów. Dlaczego jeszcze warto wybrać chłodziarkę laboratoryjną japońskiej marki? Do jej atutów zaliczają się:

 • szeroki zakres temperatur dla różnych zastosowań laboratoryjnych,
 • nadaje się do wielu testów wymagających stabilnej temperatury,
 • cicha praca,
 • niezawodna kontrola temperatury,
 • alarm otwarcia drzwi, co przekłada się na większe bezpieczeństwo przechowywanego materiału,
 • cyfrowy wyświetlacz temperatury.
Chłodziarka laboratoryjna PHCbi MPR-1014-PE

Mała lodówka jako dodatkowe miejsce przechowywania – chłodziarka laboratoryjna Frimed SB 10

W każdym laboratorium niezbędna jest lodówka laboratoryjna niewielkich rozmiarów, ale zapewniająca „wielkie” możliwości. Zazwyczaj ma ona służyć do przechowywania produktów, które chcemy mieć na wyciągnięcie ręki.

W tej kategorii bezsprzecznie polecamy urządzenie włoskiego producenta Frimed SB10. Dlaczego warto? Przede wszystkim ta lodówka jest cicha, więc nie będzie przeszkadzać w pracy i pozwoli skoncentrować się na tym, co najważniejsze. Poza tym posiada automatyczny cykl rozmrażania i odparowania skroplonej wody, więc nie trzeba będzie nic koło niej robić, co również pozwoli skoncentrować się na pracy.

Lodówka posiada 2 wygodne, wyjmowane i regulowane półki – każda wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki temu najważniejsze produkty można mieć zawsze obok miejsca pracy.

Warto również zwrócić uwagę na jej wykonanie, a raczej materiał, z jakiego została wykonana. Warstwa zewnętrzna to stal ocynkowana ogniowo, która jest odporna na działanie normalnych poziomów wilgotności, normalnych zmian temperatury i UV. Dodatkowo lodówka została zabezpieczona antykorozyjnie i pokryta folią PVC. Z kolei jej wnętrze wykonano ze stali nierdzewnej Schotch-brite.

Niewielka, funkcjonalna, wygodna w użytkowaniu – taka właśnie jest lodówka laboratoryjna Frimed.

Chłodziarka laboratoryjna Frimed SB10

Lodówka z udogodnieniami – chłodziarka dwukomorowa Arctiko LR 660-2

Potrzebujesz czegoś więcej? Co powiesz na inteligentne, elastyczne rozwiązanie? Chłodziarka dwukomorowa Arctiko LR 660-2 to propozycja w sam raz dla Ciebie!

Największym atutem tego modelu są 2 komory – każda z własnym sterownikiem! Czyli kupujesz jedną, a tak naprawdę masz dwie lodówki laboratoryjne, w których możesz przechowywać produkty wymagające odmiennych temperatur.

Dodatkowo istnieje możliwość zmiany strony otwierania drzwi, więc możesz ją dostosować do indywidualnych preferencji.

Pojemność tej chłodziarki wynosi 576 l, a zakres temperatur od 1 do 10 stopni Celsjusza.

Innym atutem urządzenia Arctiko są kółka, dzięki którym możesz przemieszczać lodówkę z miejsca na miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeszcze innym regulowane półki, które możesz wykorzystać na swój własny sposób i zgodnie z własnymi potrzebami. A dzięki wbudowanym alarmom – dźwiękowemu i wizualnemu – masz wszystko pod kontrolą, m.in. awarię zasilania, uszkodzenia czujnika czy otwarte drzwi.

Chłodziarka dwukomorowa Arctiko LR 660-2

Podsumowanie

Jak widzisz, lodówki laboratoryjne mogą mieć różne specyfikacje, udogodnienia, a niektóre nawet elastyczne rozwiązania, odpowiadające indywidualnym, często ściśle określonym preferencjom.

Niezależnie jednak od modelu, każda chłodziarka musi spełniać standardy laboratoryjne. Przede wszystkim musi zapewniać bezpieczne przechowywanie materiałów w odpowiednich dla nich warunkach, zapewniając jednocześnie efektywną i komfortową pracę. Ponadto tego typu lodówki muszą być wykonane z materiałów trwałych i łatwych w utrzymaniu w czystości.

Wszystkie te wymagania spełniają zaprezentowane przez nas chłodziarki.

PS. Rekomendujemy też modele z wyświetlaczem LED, umożliwiającym łatwy odczyt temperatury. Warto również zwrócić uwagę na lodówki z systemem alarmowym, dzięki któremu unikniesz przekroczenia dopuszczalnego zakresu temperatury czy awarii. Nasze propozycje również wyróżniają się tymi specyfikacjami.

Frost to firma specjalizująca się w urządzeniach chłodniczych do zastosowań medycznych i laboratoryjnych. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne chłodziarki wyłącznie renomowanych producentów. Nie wiesz, co dokładnie wybrać? Zaufaj naszym specjalistom. Chętnie Ci pomożemy wybrać właściwe urządzenie.

Facebook
Twitter
Email
Print

ul. Dobra 9
05-092 Łomianki
Polska

+48 22 631 631 0
tbj@frost.com.pl