ZAKRES STOSOWANIA
Mechaniczna zamrażarka kriogeniczna służy do długoterminowej kriokonserwacji próbek, takich jak hodowle komórkowe, próbki tkanek, bakterie, wirusy oraz produkty niebiologiczne, np. elementy elektroniczne. Znajduje ona zastosowanie m.in. w przechowywaniu krwi pępowinowej, biobankach, procedurach reprodukcyjnych, bankach krwi, badaniach naukowych w dziedzinie nauk przyrodniczych oraz inżynierii biomedycznej. Kriokonserwacja mechaniczna stanowi bezpieczną alternatywę dla ciekłego azotu (LN₂) i pozwala ograniczyć lub całkowicie wyeliminować zależność od tego czynnika, zmniejszając tym samym obawy związane z bezpieczeństwem.-
- Urządzenie zawiera specjalistyczną sprężarkę przemysłową, czynnik chłodniczy na bazie węglowodorów oraz 4-stopniowy kaskadowy układ chłodniczy z dwoma sprężarkami, który zapewnia doskonałą efektywność energetyczną.
-
- Posiada energooszczędną konstrukcję wentylatora z inteligentnym systemem włączania i wyłączania.
-
- Równomierność temperatury wynosi ±5°C przy ustawionej temperaturze -150°C.
-
- Zamrażarka z system chłodniczym w 100% opartym na czynniku chłodniczym HC, w pełni przyjaznym dla środowiska, o zerowym potencjale globalnego ocieplenia (GWP).
WYMIARY
| Szerokość | Głębokość | Wysokość | |
| Wymiary zewnętrzne | 1650 mm | 860 mm | 1010 mm |
| Wymiary wewnętrzne | 667 mm | 462 mm | 677 mm |
| Pojemność użytkowa | 209 L |
| Waga | 260 kg netto/ 295 kg brutto |
TEMPERATURA
| Zakres temperatur | -140°C do -150°C |
| Wydajność chłodzenia | -150°C |
DANE TECHNICZNE
| Klasa klimatyczna | N |
| Rodzaj chłodzenia | chłodzenie bezpośrednie |
| Tryb rozmrażania | manualne |
| Czynnik chłodniczy | HC |
| Poziom hałasu | 55 dB(A) |
STEROWANIE
| Kontroler | Mikroprocesor |
| Wyświetlacz | LCD |
DANE ELEKTRYCZNE
| Zasilanie | 220~240V / 50Hz |
| Prąd elektryczny | 10 A |
ALARMY
| Wysoka/niska temperatura | ✓ |
| Alarm przegrzania skraplacza | ✓ |
| Awaria zasilania | ✓ |
| Alarm wysokiego/niskiego napięcia | ✓ |
| Błąd czujnika | ✓ |
| Niski poziom naładowania baterii | ✓ |
| Alarm wysokiej temperatury otoczenia | ✓ |
| Awaria uchylonych drzwi | ✓ |
| Alarm opóźnienia uruchomienia | ✓ |
AKCESORIA
| Kółka | ✓ |
| Nóżki | ✓ |
| Port dostępowy | 1 szt. |
| Drzwi wewnętrzne | 2 szt. |
| Interfejs USB | ✓ |
| Alarm zdalny | ✓ |
| Gniazdo zasilania 5 V | ✓ |
| Rejestrator temperatury | opcjonalnie |
| Port 485 | ✓ |
| System rezerwowy z wykorzystaniem azotu ciekłego (wbudowany/zewnętrzny) | opcjonalnie |
| Stojak do mrożenia | 433026, Ilość: 12 433028, Ilość: 12 |
CERTYFIKATY
| CE |

