Szukasz profesjonalnych chłodziarko-zamrażarek? Oto 5 naszych propozycji

Chłodziarko-zamrażarki laboratoryjne to urządzenia do zadań specjalnych, wyposażone w wysokowydajne systemy chłodnicze oraz dwie oddzielne przestrzenie o różnych zakresach temperatur. Dzięki nim substancje wrażliwe na wahania temperatur mogą być przechowywane w bezpiecznych i odpowiednich warunkach.

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań sprawdzonego sprzętu do laboratorium, poznaj naszych pięć propozycji od renomowanych producentów.

Bolarus – pewne i wygodne chłodzenie

Bolarus to producent urządzeń chłodniczych i niskotemperaturowych działająca na rynku już przeszło 60 lat. Ich urządzenia to gwarancja najwyższej jakości i bezawaryjnego działania.

Przykładem może być chłodziarko-zamrażarka Bolarus SLC/SLM 700. To model szafy mroźniczo-chłodniczej o zakresie temperatur od -30oC do 10oC. Chłodziarko-zamrażarka jest wyposażone w ekologiczny czynnik chłodniczy, co czyni ją przyjazną dla środowiska.

Dla bardziej precyzyjnej obsługi została wyposażona także w elektroniczny sterownik temperatury z cyfrowym wyświetlaczem umożliwiającym nastawy temperatury co 0.1K. Ma też alarm dźwiękowy i wizualny przekroczenia wysokiej i niskiej temperatury oraz alarm uszkodzonego czujnika temperatury.

Dzięki temu od razu poinformuje, gdy na przykład nastąpi przerwa w dostępie do prądu elektrycznego, co mogłoby niebezpiecznie zmienić temperaturę wewnątrz i wpłynąć negatywnie na przechowywane w niej próbki. Dla wygody użytkowania posiada cztery półki powlekane z drutu, których położenie można regulować. Ma też dwa koła z hamulcem i dwa koła bez hamulca, co ułatwia jej przestawienie.

Chłodziarko-zamrażarka Bolarus SLC / SLM 700

Profesjonalne chłodziarki od Liebherr

Liebherr to jeden z największych na świecie producentów maszyn budowlanych, a także profesjonalnych chłodziarek i zamrażarek przemysłowych.

Na potrzeby laboratoryjne proponujemy na przykład chłodziarkę laboratoryjną Liebherr LKv 3910 MediLine. To chłodziarka z elektroniką komfortową o przeznaczeniu medycznym i laboratoryjnym. Można w niej przechowywać leki.

Funkcja SmartMonitoring zapewnia kompleksowe rozwiązania do dokumentowania i monitorowania danych pomiarowych i eksploatacyjnych, a także komunikatów alarmowych i stanu urządzenia. Możliwość testowania alarmu pozwala na sprawdzenie, czy system alarmowy działa poprawnie, bez wpływu na działanie i wydajność chłodziarki.

Urządzenie jest wyposażone w wydajne wentylatory, które są w stanie szybko schłodzić włożone do niej produkty i utrzymywać wewnątrz chłodziarki optymalną, stałą temperaturę.

Cyfrowy wyświetlacz pokazuje temperaturę z dużą dokładnością i można ją odczytać na zewnątrz, bez potrzeby otwierania chłodziarki. Istnieje też możliwość podłączenia chłodziarki do zewnętrznego systemu monitoringu, co znacząco ułatwia kontrolowanie temperatury i szybką reakcję w razie nieprawidłowości.

Chłodziarka laboratoryjna Liebherr LKv 3910 MediLine

Zamrażarki i chłodziarki od PHCbi

PHCbi to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją urządzeń laboratoryjnych z najbardziej zaawansowaną technologią, sterowaniem, konstrukcją oraz atrybutami wydajności. Z ich urządzeń korzystają branże farmaceutyczne, biotechnologiczne, szpitalne, kliniczne czy przemysłowe.

Jednym z polecanych urządzeń tej marki jest chłodziarka laboratoryjna PHCbi MPR-1014R-PE. To model przeznaczony do celów medycznych i laboratoryjnych z zakresem temperatur od 2oC do 14oC. Jego największymi atutami są:

  • wysoce wydajna sprężarka chłodnicza,
  • mikroprocesorowa kontrola temperatury,
  • system odszraniania z wykorzystaniem obiegu czynnika,
  • obieg powietrza wymuszony działaniem wentylatora,

urządzenia alarmowe i zabezpieczające.

Dla bezpiecznego, długoterminowego przechowywania najbardziej wartościowych materiałów przyda się ultraniskotemperaturowa zamrażarka PHCbi MDF-DU702VX-PE TwinGuard ULT. Zapewnia zakres temperatur od -86oC do -50oC oraz pojemność przechowywania aż 576 litrów.

Zastosowano w niej następujące rozwiązania:

  • system chłodniczy Dual Cooling,
  • izolację VIP PLUS,
  • inteligentny interfejs,
  • innowacyjną konstrukcję gabloty,
  • elastyczne rozmieszczenie półek.
Ultraniskotemperaturowa zamrażarka PHCbi MDF-DU702VX-PE TwinGuard ULT

Skuteczne chłodzenie z Frimed

Firma Frimed powstała w 1997 roku we Włoszech. Wieloletnie doświadczenie oraz ciągłe badania i rozwój pozwoliły na stworzenie linii wysoce niezawodnych lodówek i zamrażarek przeznaczonych do użytku w szpitalach, farmacji, biomedycynie, przemyśle i innych dziedzinach nauki.

Przykładem urządzenia tej firmy może być chłodziarka laboratoryjna Frimed AF70V. Przeznaczona jest do stosowania w laboratoriach i aptekach. Ma zakres temperatur od 2oC do 12oC oraz pojemność przechowywania aż 700 litrów.

Swoją wytrzymałość i niezawodność zawdzięcza konstrukcji zewnętrznej wykonanej ze stali ocynkowanej ogniowo, zabezpieczonej antykorozyjnie i pokrytej folią PVC oraz konstrukcji wewnętrznej ze stali nierdzewnej Scotch-brite.

Oprócz tego izolacja o grubości 60 mm uzyskana dzięki wtryskowi ekologicznej pianki poliuretanowej o wysokiej gęstości i wolnej od freonu zapewnia doskonałą konserwację produktu przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii.

To oczywiście tylko kilka spośród wielu doskonałych chłodniczych urządzeń laboratoryjnych dostępnych na rynku. Wszystkie wymienione urządzenia, jak i wiele innych znajdziesz w sklepie internetowym Frost.com.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Facebook
Twitter
Email
Print

ul. Dobra 9
05-092 Łomianki
Polska

+48 22 631 631 0
tbj@frost.com.pl